Rychlejší, přesnější a stabilnější navařování

Opravnou mikronavařovačku TTW900 lze použít pro opravy nástrojů ze všech druhů kovů (železo, ocel, hliník, měď, mosaz, bronz a další). Kromě nastavitelného výkonu v rozsahu 1 až 95 A DC se přístroj pyšní také mobilitou, robustní konstrukcí, dlouhou životností a mimořádně intuitivním ovládáním. Jednoduché, přenosné, přesné a přitom velmi efektivní zařízení, dokáže zjednodušit opravy a údržby forem.

Proč právě TTW900? 

Jednou z hlavních výhod je vysoká preciznost. S minimálním průměrem přídavného materiálu 0,2 mm může zařízení směle konkurovat laserovému navařování.

Další výhodou je minimum vneseného tepla. Při správném postupu se nahřívá pouze malý bod; nedochází tedy k vyžíhání a prokalení a v dílu nevzniká napětí.

Navařovačka využívá technologii MOSFET, což zaručuje maximální výkon při malých rozměrech (380 x 150 x 220 mm) a nízké hmotnosti (9 kg). Výsledkem je účinnost až 93 %. Díky vysoce stabilnímu navařovacímu proudu vznikají dokonalé návarové spoje. 

U každého stupně výkonu lze nastavit počet pulzů za sekundu (v kontinuálním módu). 

Velmi užitečnou funkcí je dále nabodování přídavného materiálu, které se uplatní tehdy, když potřebujete opravit drobné tvary a složité povrchy. Přídavný materiál si nejdříve nabodujete v režimu Bodování a potom použijete režim TIG k navařování.

Při navařování nedochází k úběru materiálu okolo návaru ani k jeho poškození.

Uplatnění

  • Oprava opotřebení a poškození u forem pro tlakové lití a vstřikování
  • Oprava vad odlitků (otvory, praskliny apod.)
  • Nejrůznější drobné a přesné operace, které nelze provést standardní svářečkou TIG (navařování střižných nožů na stříhání papíru, precizní navařování nerezových konstrukcí atd.)
  • Volitelné příslušenství umožňuje navařovat a provádět opravy i v méně přístupných místech; jako příklad lze uvést dutinu o průměru 20 – 25 mm a hloubce 30 – 50 mm.

Ukázky navařování

Navaření hrany na nerezovém dílu před opracováním

Navařený přídavný materiál o tloušťce 0,2 mm

Navaření na nitridovaný TOOLOX 44

Ukázka navaření hrany v dutině o průměru 25 mm (hrana je v hloubce 30 mm)

Podrobnější informace spolu s kontaktním formulářem naleznete zde.