Ohlédnutí za konferencí FORMY a PLASTY 2022

Po dvouleté pauze se dnech 18. a 19.5. uskutečnil 11. ročník konference FORMY a PLASTY 2022, a my se tak mohli v příjemné atmosféře opět setkat s kolegy a partnery z oblasti zpracování plastů. Konference je pro nás vždy vítaným prostorem k představení novinek z oboru, kterých se letos opět sešla celá řada. Již tradičně nás hostily moderní, luxusně vybavené (nejen) přednáškové prostory čtyřhvězdičkového hotelu Maximus Resort u brněnské přehrady.

Stefano Osellame ze společnosti Ermanno Balzi s.r.l.se zaměřil na problematiku automatického ořezu studeného vtoku.

Více než stovka posluchačů si vyslechla celkem 17 odborných přednášek. Dvoudenní konferenční pásmo bylo kromě pořadatelské firmy JAN SVOBODA s.r.o. tvořeno českými firmami RESINEX Czech Republic s.r.o., EMUGE-FRANKEN servisní centrum s.r.o., PEKAT s.r.o., PLASTFORM SERVICE I.M., spol. s.r.o., GRADA Publishing a.s., Čegan s.r.o., PMES Technologies s.r.o., SimulPlast s.r.o., JSW Machines s.r.o., A.M. spol. s.r.o., SAMBA Learning Network s.r.o., a Tanitech s.r.o.; ze zahraničních společností přijaly pozvání italské firmy THERMOPLAY S.p.A. a Ermanno Balzi s.r.l.

Vzhledem k tradičně vysoké účasti byl prostorný sál zaplněn téměř do posledního místa.

Účastníci konference velmi ocenili možnost klást dotazy písemně již během samotných přednášek, aby pak tyto mohly být po skončení přednášky fundovaně zodpovězeny přednášejícím. Všechny přednášky přinesly řadu nových informací a budou postupně zveřejňovány na našem youtube kanále – JAN SVOBODA, s.r.o., kde se můžete vrátit i k přednáškám z minulých ročníků konference. Pokud chcete, aby vám neunikla nejnovější videa, přidejte si náš vzdělávací kanál na youtube do oblíbených a nechejte se upozornit při přidání videa.

Gianluca Mozzato ze společnosti THERMOPLAY S.p.A. se věnoval tématu horkých vtoků a bočního vstřikování.

Velký zájem vzbudila naše připravovaná publikace Návrh a řešení vtokových soustav, která je překladem třetího vydání knihy Runner and Gating Design Handbook od amerického autora Johna P. Beaumonta. Jedná se o první publikaci svého druhu, která podrobně vysvětluje důležitost rozvodného systému při vstřikování plastů. Český překlad, jehož autorkou je Lenka Tycová, obsahuje rozsáhlý poznámkový aparát s doplňujícími informacemi, vytvořený ve spolupráci s autory anglického originálu i s předními českými odborníky v oblasti vstřikování plastů. Knížku pro vás stále dolaďujeme, ale již přijímáme předběžné objednávky zde, na tycova@jansvoboda.cz, případně telefonicky na 724 286 611 (ing. Jan Svoboda, MBA).

Přednášky přinesly nejen užitečné informace, ale i humor a uvolněnou atmosféru.

Velice nás těší, že se konference dle zpětné vazby účastníků opravdu povedla, a již nyní pracujeme na přípravě 12. ročníku konference FORMY a PLASTY 2023. A protože rok je dlouhá doba, rádi vás uvítáme i na našem stánku v pavilonu G1 na MSV 2022 v termínu 4. – 7. 10. 2022.

https://jansvoboda.cz
https://www.youtube.com

Napsali o nás: FORMY a PLASTY 2022 – úspěšný restart konference