Nová jehla pro vyfukování plastů

Pohyblivý plovoucí kolík s kuželovým sedlem zaručuje vysoký průtok plynu a zároveň jehle propůjčuje samočisticí schopnost, která výrazně snižuje nároky na údržbu. Vyfukovací jehly pracují v rozmezí 1-160 barů a díky samotěsnicí geometrii není nutná aplikace O-kroužků či jiných těsnicích prvků. O rovnoměrné odstranění plynů se postarají drážky na konickém sedle jehly.

Systém je zaměnitelný za jiné standardní produkty. 

STANDARDNÍ APLIKACE:

  • Jehla pro plnění dílů plynem garantuje vysoký průtok plynu.
  • Speciální tvar sedla umožňuje provádět odvzdušnění systému.
  • Pro postup (šíření) plynu v požadovaném směru je nezbytné dokonalé obemknutí sedla plastem. Při vstřikování materiálů jako je PC nebo nylon se doporučuje vytvořit na těle jednu nebo více odvzdušňovacích drážek.

APLIKACE S VÁLCEM:

Při vstřikování rozměrných dílů s vysokými estetickými požadavky hraje zásadní roli přesná regulace lineární expanze hutněných oblastí a odvodu vzduchu. Protože standardní jehly s pevnou aplikací nemohou v některých případech zajistit dostatečné odvzdušnění, byla vyvinuta jehla ovládaná válcem.  Plyn se odvádí přes povytaženou jehlu, čímž se dokonale odvzdušní zhutněná dutina a uvolní se tlak na stěny výlisku. 
Další výhoda umístění jehly na válci spočívá v možnosti aplikovat jehlu mimo osu vyhazování (pod úhlem) a před vyhozením výstřiku ji stáhnout mimo oblast plastového dílu, takže lze výlisek bez potíží vyjmout.  Celý cyklus tedy tvoří tři fáze:

  1. VSTŘÍKNUTÍ PLASTU;
  2. OTEVŘENÍ JEHLY a VSTŘÍKNUTÍ PLYNU do živého jádra výlisku;
  3. VYTAŽENÍ JEHLY pro dokonalé odvzdušnění a vyhození výlisku. 

Po skončení třetí fáze se jehla uzavře a je připravena pro další cyklus. 

Přečtěte si více o technologii vstřikování plastů s podporou plynu.Jehlu pro vfukování plastů metodou GIT si můžete pořídit zde